Bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów

jest dla nas najważniejsze

Bezpieczeństwo i komfort

Zapewniamy najwyższe standardy przeprowadzanych zabiegów w sterylnych warunkach. W Benit Dental wdrożyliśmy szereg procedur zapewniających odpowiednie warunki dla przeprowadzenia nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów stomatologicznych.

Zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym za pomocą bezbolesnego zabiegu komputerowego znieczulenia, a w razie wskazań zapewniamy leczenie za pomocą sedacji wziewnej.

Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie opieki stomatologicznej najwyższej jakości.

W Benit Dental zapewniamy poczucie komfortu naszych Pacjentów, eliminując stres towarzyszący wizycie w gabinecie stomatologicznym.

Nasza profesjonalna opieka stomatologiczna, nie wiążę się jedynie ze standardami. W Benit Dental  gwarantujemy serdeczną opiekę już od pierwszej wizyty.

Zadbamy o Państwa komfort w trakcie zabiegów oraz po zakończonym leczeniu. Następnie zaplanujemy o regularne wizyty kontrolne i będziemy Państwa wspierać w utrzymaniu zdrowego i pięknego uśmiechu.

Nasi specjaliści dbają o Państwa bezpieczeństwo.

Profesjonalizm i odpowiedzialność naszych lekarzy oraz personelu pomocniczego gwarantuje zapewnienie opieki na najwyższym poziomie. Dzięki przestrzeganiu rygorystycznych zasad aseptyki, zapewniamy pełną ochronę Pacjentów i naszego personelu.

Sterylność

Przed każdym zabiegiem przygotowujemy hermetycznie zapakowany zestaw sterylnych narzędzi, który jest rozpakowywany w Państwa obecności. Każdy pakiet narzędzi zawiera wskaźnik kontroli procesu sterylizacji, który jest następnie dołączany do dokumentacji Pacjenta. Dzięki temu jesteśmy pewni, że stosowane przez nas narzędzia są jałowe i bezpieczne.

Dezynfekcja

Wszystkie powierzchnie robocze w naszych gabinetach są dezynfekowane specjalistycznymi środkami, które eliminują mikroorganizmy. Stosujemy wiele materiałów jednorazowego użytku, które są rozpakowywane zawsze w obecności Pacjenta. Absolutnym standardem jest higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk personelu przed każdą wizytą i zabiegiem.

Koferdam

Wiele zabiegów wykonujemy w osłonie koferdamu zapewniającym suchość pola operacyjnego. Koferdam chroni przed zakażeniem zabiegowym, zapobiega przypadkowej aspiracji narzędzi oraz zabezpiecza błonę śluzową przed podrażnieniem lub uszkodzeniem. Zapewnia to suche pole operacyjne, co zwiększa komfort pracy lekarza i skróca czas trwania zabiegu.

Mikroskop

Mikroskop operacyjny daje doskonałą widoczność pola operacyjnego. Odgrywa bardzo ważną rolę szczególnie podczas leczenia endodontycznego, zapewniając większe bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki powiększeniu obrazu lekarz ma pewność, że żaden element wymagający leczenia nie zostanie pominięty.

Materiały

Stosujemy tylko sprawdzone materiały stomatologiczne światowych producentów z atestami. Najwyższa jakość materiałów w połączeniu z naszym personelem jest gwarancją bezpiecznego leczenia naszych Pacjentów.

Funkcje higieniczne unitów stomatologicznych

Nasze fotele zabiegowe wyposażone są w funkcję przerywania ssania zapobiegającą zakażeniom krzyżowym. Oznacza to, że wszystkie instrumenty i silniki są wyposażone w funkcję inteligentnego zatrzymania zasysania, co zapobiega zassaniu skażonej wody podczas zabiegu. Funkcja ta zapewnia niezawodną ochronę całego systemu zasilania wodą, a tym samym również naszych Pacjentów i zespołu specjalistów Benit Dental.

Bezpieczna radiologia

Benit Dental wyposażyliśmy w najbezpieczniejsze i najbardziej precyzyjne aparaty rentgenowskie. Obraz uzyskany w trakcie wykonywania badań rentgenowskich przetwarzany jest w formie cyfrowej. Jedną z najważniejszych zalet radiografii cyfrowej  jest redukcja dawki promieniowania, jaką otrzymuje pacjent nawet o 80-90% (w porównaniu z metodą analogową wykonywania zdjęć na kliszy).

Serdeczne i partnerskie relacje z Pacjentami są naszą wizytówką.

Nasi lekarze dbają o Państwa dobre samopoczucie w trakcie wizyty, minimalizując stres związany z leczeniem.
Zapraszamy do naszej komfortowej recepcji, gdzie popijając aromatyczną kawę, surfując po internecie i przeglądając świeżą prasę, można spędzić czas przed wizytą oraz po zabiegu. Nasz personel służy pomocą Pacjentom oraz oczekującym osobom towarzyszącym. Szczególną troską otaczamy naszych najmłodszych Pacjentów. Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, które są wręczane na zakończenie każdej wizyty. A dzieciom towarzyszącym rodzicom w trakcie wizyty, zapewniamy profesjonalną opiekę oraz zabawy edukacyjne, które umilą i skrócą czas oczekiwania.

Klimatyzacja i wentylacja

Nasza Klinika została wyposażona w system wentylacji mechanicznej, zapewniającej odpowiednią wymianę powietrza. Dlatego oprócz zapachu świeżości i prawdziwej kawy, nie poczujecie u nas Państwo charakterystycznej woni gabinetu dentystycznego. Nowoczesne klimatyzatory w recepcji i gabinetach zabiegowych zapewniają przyjemne uczucie chłodu w upalne dni, a w zimowe wieczory w razie potrzeby są dodatkowym źródłem ciepła.

Udogodnienia dla Pacjentów niepełnosprawnych

Nasza Klinika dostosowana jest dla Pacjentów niepełnosprawnych. Łazienkę wyposażono w odpowiednie uchwyty oraz ceramikę dedykowaną dla osób niepełnosprawnych. W recepcji oraz gabinetach zabiegowych zapewniamy odpowiednią ilość miejsca, umożliwiającą swobodne poruszanie się osoby niepełnosprawnej oraz opiekuna. W razie pytań prosimy o kontakt.
Znajdujemy się na I piętrze budynku, osoby niepełnosprawne prosimy o skorzystanie z windy. W razie potrzeby nasz personel pomoże w dotarciu do lokalu.

Oczekiwanie na wizytę

Szanujemy czas naszych Pacjentów. Terminy wizyt ustalamy w porozumieniu z Państwem, uwzględniając Państwa kalendarz zajęć i obowiązków. Informujemy o przewidywanym czasie trwania zabiegu, a czas oczekiwania na wejście do gabinetu ograniczamy do minimum.

Zestaw do higieny jamy ustnej

W recepcji, bezpłatnie, można odebrać zestaw akcesoriów do higieny jamy ustnej. Teraz możecie Państwo odświeżyć swój oddech bezpośrednio przed wizytą u lekarza.

Leczymy bezboleśnie

Wszystkie wykonywane zabiegi są całkowicie bezbolesne. Stosujemy znieczulenie miejscowe oraz leczenie w sedoanalgezji, której zastosowanie pozwala Pacjentowi uzyskać stan ogólnego rozluźnienia i uspokojenia. W razie wskazań, po wizycie, przepisujemy odpowiednie środki przeciwbólowe, do stosowania w warunkach domowych.

Wygodne fotele

Dbając o Państwa komfort, wyposażyliśmy Benit Dental w wygodne fotele dentystyczne, pozwalające na zrelaksowanie się w trakcie leczenia. Miękka tapicerka, wyprofilowane oparcie, wygodny zagłówek powodują, że nawet podczas długiego zabiegu można czuć się komfortowo. Dodatkowo oferujemy ciepły pled, którym można przykryć się w trakcie zabiegu.

RTG przy fotelu

Zawsze w trakcie leczenia kanałowego i zabiegów implantacji zachodzi konieczność wykonania śródzabiegowych zdjęć rentgenowskich. Czasami taka potrzeba pojawia się również w trakcie innych zabiegów. Teraz już nie ma konieczności wychodzenia z gabinetu, w celu wykonania zdjęcia rtg zęba. W Benit Dental nie trzeba nawet wstawać z fotela. Jako jedni z nielicznych zainstalowaliśmy aparat rtg w każdym gabinecie zabiegowym. Dzięki temu, zdjęcie wykonywane jest u Pacjenta siedzącego na fotelu zabiegowym. Tę wygodę doceni każdy z Państwa, kto wcześniej spotkał się z koniecznością przemieszczania się w celu wykonania zdjęcia rtg śródzabiegowego.

Wygodna poczekalnia dla dzieci

Najmłodszym naszym Pacjentom, oczekującym na wizytę, oddajemy do dyspozycji kącik z akcesoriami do malowania, książeczkami i zabawkami edukacyjnymi. Dzieciom towarzyszącym osobom umówionym na wizytę zapewniamy opiekę naszego personelu. W takiej sytuacji prosimy opiekuna dziecka o wypełnienie stosownego oświadczenia.