Nowoczesne implanty

Efekt, który widać z każdym Twoim uśmiechem

Implanty

Implant to niewielka, tytanowa śruba, która po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień można dopasować do odcienia naturalnych zębów. Uczucie posiadania takiego zęba w praktyce niczym nie różni się od naturalnych zębów.

Procedury implantologiczne nie należą do najtańszych, ale dzięki MediRatom, luksus posiadania implantu staje się bardziej dostępny. To jeszcze jeden z powodów, aby wybrać to rozwiązanie.

Cechy implantów

Długoterminowe rozwiązanie.

Tradycyjne, wykonane z należytą starannością mosty mogą wytrzymać 10 i więcej lat, ale w pewnym momencie mogą wymagać wymiany . Natomiast właściwie wprowadzone oraz później utrzymywane w higienie, implanty zębów mogą trwać całe życie.

Poprawa komfortu życia.

Zęby odrestaurowane na implantach wyglądają tak samo jak prawdziwe i nie ma możliwości aby tak jak na przykład w przypadku protez ruchomych mogłyby one poluzować się lub po prosty wypaść podczas rozmowy, śmiechu lub jedzenia. Nie wymagają stosowania klejów do protez i dba się o nie tak jak o naturalne zęby.

Pozytywny wpływ na stan zdrowia oraz urody.

W przypadku utraty jednego lub kilku zębów pogarsza się jakość zgryzu oraz stopniowo może to prowadzić do zaniku masy kostnej szczęki. W konsekwencji zmienia się kształt i pogarsza wytrzymałość szczęki a w konsekwencji też twarzy. Implanty zębów zapobiegają temu procesowy a wręcz pomagają w stymulacji wzrostu kości.

Ochrona istniejących naturalnych zębów.

W przypadku braku jednego lub kilku zębów, zęby istniejące, tracą wsparcie od sąsiadujących zębów i przesuwają się na ich miejsce przez co dochodzi do nieprawidłowości w zgryzie, a w konsekwencji nawet do utraty kolejnych zębów. Uzupełnienie braków za pomocą implantów zębowych powoduje, że ten problem nas nie dotyczy, bo wszystkie zęby, czy też naturalne czy sztuczne są na swoim miejscu.